Július 28 – Csütörtök

d.e. A szárnyra kelt lélek – Ézsaiás 40:27-31

De akik az Úrban bíznak, erejük megújul, szárnyra kelnek, mint a sasok, futnak, és nem lankadnak meg, járnak, és nem fáradnak el. (Ézs 40:31)

Az albatroszok a legnagyobb súlyú repülő madarak közé tartoznak, mégis a leghosszabb ideig képesek a levegőben maradni, és napokig képesek repülni a szárazföld érintése nélkül. Ezt nem testi erejüknek, vagy fáradhatatlan szárnycsapásaiknak köszönhetik, hanem annak, hogy különleges képességük van a tengeren keletkezett légáramlatok kihasználására.

Érzékelik az enyhébb szélben is kialakuló emelkedő légáramlást, melybe belevetik magukat, és annak erejével újra felemelkednek, kilométereket megtéve egyetlen szárnycsapás nélkül. El tudjuk-e így engedni magunkat, rábízni magunkat Istenünkre, hogy az ő ereje vigyen tovább, ha megfáradtunk? Nem kell addig várni, míg elfáradunk, vagy meglankadunk, nyissuk ki hitszárnyainkat, és engedjük, hogy az Ő ereje hordozzon. Lássuk meg az igéből, hogy nem azok jutnak legtovább, akik a legerősebbek vagy legkitartóbbak, hanem akik feladják önmagukat, és az Úrra bízzák életüket!
Érezted-e az utóbbi időben úgy, hogy rejtve van ügyed Isten előtt? A megfáradtaknak pihenniük is kell. Szakítasz időt erre? (Szabó Szilárd)

 

d.u. Jézus megítéli a képmutatókat – Mt 23:1-15

Van néhány alapvető jellemzője a képmutatóknak, amelyeket az alapigében világosan megfigyelhetünk. Az egyik ilyen tulajdonság, hogy nagyon jól tudják az elméletet, de gyakorlatban ők maguk nem használják. És nemcsak tudják, hogy mit kéne tenni, de ezt másoktól el is várják. Olyan terheket raknak embertársaikra, amelyeket ők maguk csak elméletben ismernek, s amelyeket ha szerintük valaki nem él meg, nem számít igaz embernek. A képmutatók másrészt szeretnek a középpontban lenni, tetszelegni mások előtt. A büszkeség egyik velejárója a képmutatás, így akarják elrejteni személyiségük gyengeségeit, és kitűnni olyan erényekkel, amelyek nem jellemzőek rájuk. Sajnos, a vallásos életnek nagyon nagy veszélye a képmutatás, mert sokszor az ember megtanul viselkedni, beszélni egy adott közegben, de az élete nem tükrözi a szavait. A képmutatás igazi ellenszere az alázat és az őszinteség. Alázatoskodni is lehet képmutatásból, és nagyon sokan vannak, akik pont azért próbálnak alázatosnak látszani, hogy nagyra tartsák őket. Hadd álljunk meg Isten előtt, és kérjünk tőle őszinte alázatot, amely nem akar többnek látszani, mint ami, de akar változni, az Úr Jézus képére! (Szabó Szilárd)