2022. február 11., péntek

DÉLELŐTT | 
Hal és kenyér ötezer éhes embernek

Igehely: Lk 9:12-17; Kulcsige: Lk 9:16 „Ő pedig vette az öt kenyeret és a két halat, feltekintett az égre, megáldotta, megtörte, és a tanítványoknak adta, hogy tegyék a sokaság elé.”

A kenyérszaporítás csodája egy újabb látványos bizonyítéka Jézus isteni hatalmának. Erről a történetről az ószövetségi manna jut eszünkbe, a mennyei kenyér. Jézus kortársainak is ez jutott eszébe (Jn 6:31), és nem bánták volna, ha ez is tart legalább negyven évig. A kenyér és a hal még a mannánál is jobb volt, mert nem kellett őrölni és sütni, sőt még hús is volt hozzá.

Az első lecke ebből a történetből az isteni szánakozás és törődés. Jézus szánakozott a pásztor nélküli sokaságon, az éhezőkön és szenvedőkön, törődött a gondjaikkal. Együttérzett velük, és igyekezett segíteni szükségeikben. A második lecke az isteni gondviselés. Az, aki az égi madarakat táplálja gazdag tárházából, képes betölteni minden szükségünket az Ő gazdagsága szerint. Nemcsak lelki szükségeinkről gondoskodik, hanem az anyagiakról is, mert jól tudja a mennyei Atya, hogy mire van szükségünk. A harmadik lecke az isteni küldetés. Jézus bevonja tanítványait természetfölötti munkájába: „Ti adjatok nekik enni!” (13. v.). És valóban a tanítványok hordták a kosarakat, osztották a táplálékot, és gyűjtötték a maradékot.

Te hol vagy ebben a rendszerben? Csak fogyasztó vagy, vagy pedig az isteni gondoskodás eszköze?

Sallai Jakab

DÉLUTÁN | 

Az Urat dicsőítő élet

Igehely: Kol 3:23-25; Kulcsige: Kol 3:23 „Amit tesztek, jó lélekkel végezzétek úgy, mint az Úrnak, és nem úgy, mint az embereknek.”

Az igazi dicsőítés a hétköznapokban történik. Az Istennek tetsző dicsőítés az, amikor életünkben, egész lényünkben és minden tettünkben Ő dicsőül meg. A tudatos dicsőítés az éneklésben és imádságban szolgálatunknak a kisebb részét képezi. De erre is vigyázzunk, hogy lélekben és igazságban történjen! Az igaz és Istennek tetsző istentisztelet: „meglátogatni az árvákat és az özvegyeket nyomorúságukban, és tisztán megőrizni az embernek önmagát a világtól” (Jak 1:27).

„Amit tesztek, jó lélekkel végezzétek, úgy, mint az Úrnak” (23. v.). Amit csak teszel...

Nemcsak a gyülekezetben vagy a misszióban, hanem a mindennapi munkádat is azzal a tudattal végezd, hogy az mind az Úr szeme előtt történik. Ha munkás vagy, akkor úgy dolgozz, mintha maga Isten venné át munkád eredményét. Ha tanuló vagy, úgy tanulj, mintha Istennek kellene felmondanod a leckét. Ha házimunkát végzel, úgy tedd, mintha az Úr Jézust várnád vendégségbe. Ha gyermekeket nevelsz, ne feledd, hogy szó szerint az Úrnak neveled őket!

Bátorítson az a gondolat, hogy nemcsak dolgozol Istennek, hanem tőle fogsz jutalmat is kapni!

Sallai Jakab

Új hozzászólás

Nem vagyok robot!
4 + 14 =
A fenti művelet eredményét kell beírni. Például 1+3 esetén 4-et.

 Napi áhítat

Igehely: Lk 12:35–40; Igehely: Lk 12:37 „Boldogok azok a szolgák, akiket az úr, amikor megérkezik, virrasztva talál. Bizony, mondom néktek, hogy felövezi magát, asztalhoz ülteti őket, odamegy, és felszolgál nekik.”

A keleti kultúrában, Lukács idejében az embereknek nem volt órájuk, így a pontosság ismeretlen fogalom volt náluk. Amikor a ház ura el volt utazva, a szolgák várták a visszajövetelét. Miután az otthon maradt asszonyok és gyerekek elfogyasztották eledelüket, a szolgák mindig félretettek egy részt az eledelből arra az esetre, ha uruk megérkezne. Estére a ház népe nyugalomra tért, de a szolgának ébren, szolgálatra készen kellett várnia urát.

Amint a szolga várja haza urát, akképpen kell nekünk, hívőknek, várnunk vissza az Úr Jézust. Hogyan lehetünk készen az ő jövetelére?