2017. július 15., szombat

DÉLELŐTT | 
Vidámító szabadság

Kulcsige: Zsolt 51:14 „Vidámíts meg újra szabadításoddal, támogass, hogy lelkem készséges legyen.”

Sok mindenben keresi az örömet az ember. Dávidnak emberileg mindene megvolt az örömhöz. A legfontosabb: lelke békessége hiányzott. Az Istennel való kapcsolatot megzavarta a paráznaság, gyilkosság, bűntudat. Sokan próbálják elhallgattatni zavart lelkiismeretüket jótettekkel, szolgálattal, képmutatással, pénzzel, élvezetekkel. Valószínűleg megtapasztaltuk már, hogy nincs nagyobb öröm, mint az a bizonyosság, hogy a szent Isten előtt tiszta lappal állhatunk Jézus vére érdeméért. Szabad a lelkünk készségesen az Urat szolgálni, s másokat is a szabadító Istenhez vezetni.
Örömhír számunkra, hogy Urunk nem tökéletes embereket keres. Ha tökéleteseket keresne, senki nem állhatna meg szeme előtt. Kedves olvasóm, ha elhalványult életedben a szabadulás öröme, elfedték bűneid az Atya arcát, ne keress kibúvókat! Ő a megalázkodó, bűnbánó, bűneit elhagyó bűnösnek készségesen megbocsát. „Boldogok, kik újjá lettek!”
Ha nem vagy szabad, mi kötöz meg?
Milyen áldásai vannak a szabadságnak?

Vékás Benjámin

DÉLUTÁN | 

József meghalt, de Isten él!

1Móz 50:22-26

„Bizonyosan rátok tekint Isten!” József egész életének megtapasztalása volt Isten tekintetének jelenléte, mégha olykor, egy-egy életszakaszában meg is inoghatott ebbéli meggyőződésében rövidebb időkre. Amikor a kút vagy a börtön mélyén kérdésessé válhatott a déd-, nagy-, és édesapa Istenének valósága, gondoskodása. Száztíz évesen visszatekintve ott a belső bizonyosság: az Ő tervét még az emberi gonoszság, a rosszindulat, a féltékeny irigység és a bosszúvágy sem írhatja felül. Kezében tartja a népeket, benne a pogány Egyiptomot, és egy jövendő nép megerősödését is kimunkálja egy nem váratlanul érkező, ám fenyegető éhínségen keresztül. Később, - a József által próféciaként megfogalmazott - Mózes számára is kulcstényező volt Isten arcának jelenléte. Vágyunk ma Isten nézésére? Szívesen beengedjük a hálószobába, fürdőszobába? Leülhet mellénk netezni, amikor posztolunk, like-olunk? Meghívjuk a kanapéra tv-t nézni? Legyen nyitott az életünk őelőtte, mert bátorító és megerősítő csak akkor lesz a jelenléte, ha az Ő akaratában vagyunk és vezetése alatt éljük az életünket. Csak az tud Józsefhez hasonló reménységgel nézni a halálra, aki életében is folyamatosan rá tudja bízni magát.

Dóczi Ákos

 Napi áhítat

Igehely: ApCsel 2:29–41 Kulcsige: ApCsel 2:38 „Péter így válaszolt: «Térjetek meg, és keresztelkedjetek meg mindnyájan Jézus Krisztus nevében bűneitek bocsánatára, és megkapjátok a Szentlélek ajándékát.»”

Péter pünkösdi igehirdetésében válaszol a kérdésünkre. Először is megtérésre hív. Minden ott kezdődik, hogy kicsoda neked Jézus? Ha látod, hogy nála nélkül nincs életed, csak benne és általa lehet kapcsolatod Istennel, akkor az első feltétel megvan.

Másodszor bemerítkezésre hív. Ezzel a szóval fejezi ki a görög nyelv azt, ha egy vedret vízbe merítve megtöltöttek, vagy amikor a ruhafestő a vásznat teljesen belenyomta a festékbe, hogy a kívánt színt megadja neki. Tehát teljes víz alá merülésről van itt szó.