2025. április 22., kedd

DÉLELŐTT | 
A feltámadás az evangélium lényege

Igehely: 1Kor 15:3–11 Kulcsige: 1Kor 15:3b-4 „Krisztus meghalt a mi bűneinkért az Írások szerint, eltemették, és feltámadt a harmadik napon az Írások szerint.”

Az evangélium jó hír, örömhír: Jézus Krisztus engesztelő áldozatáról szóló üzenet. Igeszakaszunkban Pál leírja az evangélium tartalmát:

1. Jézus Krisztus halálának a ténye, amelyre az ember bűnös állapota miatt volt szükség (3.v.). Jézus halálát nem a katonák okozták, akik keresztre feszítették. Ők csupán eszközök voltak abban, hogy az Írás beteljesedjék. Halálának valódi okozói a mi bűneink voltak. Miattam, helyettem és érettem vállalta a halált.

2. Ő nemcsak meghalt, de harmadnapon fel is támadt a halottak közül. Az Ő feltámadása különbözteti meg a keresztyénséget a többi vallástól. Ő élő Megváltóként van jelen ma is az övéi életében. Halálával legyőzte a bűnt, feltámadásával diadalt aratott a halál felett (1Kor 15:54–55).

3. Feltámadását követően sokaknak megjelent (6–8.v.). Ez a személyes találkozás tesz minket is alkalmassá a szolgálatára. Halálába és feltámadásába vetett hitünk ott mérhető le, hogy mennyire vagyunk készségesek és hűségesek az érte végzett munkában.

Az evangélium üzenetének lényege tehát: Ő meghalt a mi bűneinkért. Feltámadt a mi megigazulásunkért. Reánk bízta a békéltetés szolgálatát. Hidd el, és légy hálás ezekért a bibliai igazságokért!

Balogh Gábor

DÉLUTÁN | 

Krisztus él bennem!

Igehely: Gal 2:19–21 Kulcsige: Gal 2:19–20 „Mert én meghaltam a törvény által a törvénynek, hogy Istennek éljek. Krisztussal együtt keresztre vagyok feszítve: többé tehát nem én élek, hanem Krisztus él bennem; azt az életet pedig, amelyet most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem, és önmagát adta értem..”

Egy esemény jelentőségét annak hatása vagy következménye alapján szoktuk megítélni. Pál több helyen is leírja Jézus Krisztus halálának és feltámadásának a jelentőségét a személyes életére vonatkozólag. Ez nem más, mint az életváltozás.

A Jézus Krisztusba vetett élő hit minden embernél változást idéz elő. Van egy életszakasz, amit földi születésünk pillanatától az újjászületésünkig éltünk. De ezután egy minden tekintetben új élet kezdődik. Pál is beszámol arról, hogy valamikor a törvény uralma alatt élt. De találkozott Jézussal, és egy teljesen új és minden vonatkozásban más életet él azóta, amelyet Krisztus uralma jellemez (Fil 3:4–8). Ezt nevezi a Biblia újjászületésnek. Ez az üdvösség feltétele (Jn 3:3). Ez a változás csakis egyféleképpen mehet végbe minden ember életében: ha a szívét maradéktalanul átadja Jézusnak. Más lesz a tulajdonos, ezután Ő rendelkezik velem és felettem: „Élek többé nem én, hanem él bennem a Krisztus” (20.v.).

Jézus Krisztus halála és feltámadása elvégezte már ezt a változást az életedben? Ha igen, légy hálás érte, ha pedig nem, akkor ennek éppen itt és most van az ideje.

Balogh Gábor

 Napi áhítat

Igehely: Róm 15:13–16 Kulcsige: Róm 15:14 „Én pedig, testvéreim, magam is meg vagyok arról győződve, hogy ti is telve vagytok jósággal, telve minden ismerettel, és hogy egymást is tudjátok tanítani.”

Továbbadni a jót – ez nemes szolgálat és üdvös munka. Csak azt tudjuk továbbadni, amink van. Emlékszünk még vasárnapi témánkra: Betöltekezni a jóban való gyönyörködéssel. Az apostol a római gyülekezetről megállapítja, hogy telve vannak jósággal, a jó ismeretével és azzal a képességgel, hogy egymást is tudják tanítani, inteni! Olyan szolgálatot végez Pál apostol, amit az evangélium papi szolgálatnak nevez. Ez egy közös, a hívekkel együtt végzett szolgálat, amit egyetemes papság elvének nevez az egyház. Továbbadni, amit az Úrtól kapunk.