2019. november 22., péntek

DÉLELŐTT | 
Gyötrődő imádkozás

Igehely: Mt 26:36-45; Kulcsige: 26:36 „Akkor elment velük Jézus egy helyre, amelyet Gecsemánénak hívtak, és így szólt tanítványaihoz: Üljetek le itt, amíg elmegyek, és amott imádkozom.”

Figyelemreméltó, hogy Jézus minden élethelyzetben kész volt és tudott imádkozni. Nemcsak akkor, amikor öröme volt, hanem szomorúságai és gyötrelmei közepette sokkal inkább. Ilyenkor imatársakat is keresett. Nem lehet ez másképp Isten gyermekei életében sem. Olyan jó, hogy amikor bűneim gyötörtek/gyötörnek, volt/van kivel megosztanom ennek terhét! Jézus őszintén elmondta helyzetét, szíve vágyát az Atyának. Bátorítson ez minket is arra, hogy Istennel legyünk mindig őszinték. Ugyanakkor Jézus nem követelőzött gyötrelmei között sem. Imádságainkban legyünk készek ráhangolódni Isten akaratára! Elszomorító, hogy amíg Jézus gyötrődik a bűn keserűsége miatt, addig tanítványai alusznak. Komoly figyelmeztetés ez ma számomra. Példaértékű Jézus imádságban való kitartása is. Megváltónk testi élete idején könyörgésekkel, könnyek között járult az elé, akinek hatalma van arra, hogy kiszabadítsa Őt a halálból (Zsid 5:7).

Kivel szoktad megosztani lelked gyötrelmeit? Kész vagy-e mindig elfogadni Isten akaratát? Mennyire vagy kitartó az imádságban a szenvedések idején?

Kiss Zoltán

DÉLUTÁN | 

Ékesen és jó renddel

Igehely: 1Kor 14:37-40

A rész elején az apostol a szeretetre való törekvésre buzdít. A szeretet több a lelki ajándékoknál. Az ajándékok közül a nyelveken szólást és a prófétálást említi. Ezek közül a nyilvános istentiszteleteken a prófétálást (magyarázó igehirdetés) hasznosabbnak tartja a nyelveken szólásnál. Az apostol által említett prófétálásra nézve mondta Mózes: „Bár az Úr minden népe próféta volna!” (4Móz 11:29)

A lelkileg éretlen és megosztott korinthusi gyülekezetnek szüksége volt az apostol Krisztustól vett rendeleteire, szabályozásaira. De ezeket akkor és ott nem fogadták el a tudatlanság és lelki gőg csapdájában levők, mert prófétáknak és Lélekkel teljes embereknek tartották magukat. Akik valóban azok voltak, felismerték, hogy Pál ezeket az Úr parancsából írta nekik. Aki viszont nem ismerte ezt el, az nem számíthatott sem az Úr, sem az apostolok elismerésére.

E rendeletek ma is érvényesek istentiszteleteinkre. A Pál által rendelt ékesség, tisztesség és jó rend kell, hogy jellemezze alkalmainkat. Igyekezzünk és vigyázzunk erre!

Kiss Zoltán

Új hozzászólás

Nem vagyok robot!
4 + 6 =
A fenti művelet eredményét kell beírni. Például 1+3 esetén 4-et.

 Napi áhítat

Igehely: 1Pt 2:1–6 Igehely: 1Pt 2:4-5 „Járuljatok őhozzá, mint élő kőhöz, amelyet az emberek ugyan megvetettek, azonban Isten előtt «kiválasztott és drága»; ti magatok is mint élő kövek épüljetek fel lelki házzá, szent papsággá, hogy lelki áldozatokat ajánljatok fel, amelyek kedvesek Istennek Jézus Krisztus által.”

Tegnap este főleg a saját épülésünkért imádkoztunk, hogy Isten Lelke bennünk lakva, a maga templomává formálhasson minket. Ma folytassuk az imádkozást, hogy megtisztuljon teljesen az életünk, levessünk minden bűnt, és lelki növekedésünket semmi se gátolja. A lelki növekedést kívánni kell, vágyjunk teljes szívünkkel arra, hogy Krisztusban növekedjünk. Ez természetes kell legyen számunkra, ezt vágyjuk, kérjük, ezért imádkozzunk ma is.