2022. március 30., szerda

DÉLELŐTT | 
Elhívás a megtalálás ünnepére

Igehely: Lk 15:8-10; Kulcsige: Lk 15:9 „Ha pedig megtalálta, összehívja barátnőit és szomszédasszonyait, és így szól: Örüljetek velem, mert megtaláltam a drahmát, amelyet elvesztettem.”

Értékes tárgyak elvesztésekor hajlamosak vagyunk lemondani minden addigi fontos tennivalóról, és csak arra koncentrálni, hogy megtaláljuk elveszett kincsünket. Az asszony két dolgot használ az elveszett drahma megkeresésében: a világosságot és a seprűt. Jézus a világ világossága. Ebben a fényességben lehet hazatalálni. Nem elég a világító eszközök birtoklása. Használatuk, meggyújtásuk nélkül nincs világosság, nincs megtalálás. A farizeusok rendelkeztek az Írásokkal, de annak fényét eloltották a hagyomány és a vallásosság gyertyaoltó csengőjével. Ezért nem tudtak örülni az Írások Beteljesítőjének.

A seprűt a világosságban lehet jól használni. Szükséges, hogy a ránk rakódott port Isten Szentlelke kiseperje a szívünkből. A szívre rátelepedett szenny megfoszt a megtaláltatás és a megtalálás örömétől egyaránt. A megtalálás ünnepére azok hivatalosak, akiket már a világmindenség Ura megtalált. Az tud igazán örülni, ünnepelni más bűnös megtérésén, aki maga is átélte ennek örömét.

Kérjük Istent, hogy tisztítsa meg életünket, és használjon a „drahma”, az emberek megkeresésében, hogy átélhessük a bűnösök Istenhez vezetéséből származó örömöt.

Fűrészes-Szálasi Roland

DÉLUTÁN | 

A megtérés következménye

Igehely: 2Krón 30:6-9; Kulcsige: 2Krón 30:9 „Mert ha megtértek az Úrhoz, akkor irgalmasak lesznek testvéreitekhez és fiaitokhoz azok, akik fogságba vitték őket, úgyhogy visszatérhetnek erre a földre. Hiszen kegyelmes és irgalmas az Úr, a ti Istenetek, és nem fordul el tőletek, ha megtértek hozzá.”

Az igazi megtérés következménye nem csupán az egyén megváltozott élete, hanem környezetére is nagy hatással lesz a megtért ember. Ahol jelen van egy hívő, a környezete akarva-akaratlanul figyeli és kiértékeli életvitelét. Az irgalmasság feltételként jelenik meg Izráel és Júda számára: ha megtérnek, akkor irgalmasak lesznek testvéreikhez és fiaikhoz azok, akik fogságba vitték őket. Ugyanakkor a megtérés következménye az, hogy az Úr nem fordul el tőlük, irgalmas lesz az egész nép iránt, mert „kegyelmes és irgalmas a ti Istenetek.”

A börtönőr azzal a kérdéssel esik Pál és Silás lábához, hogy „Mit cselekedjem, hogy üdvözüljek?” A válasz pedig: „Higgy az Úr Jézus Krisztusban, és üdvözülsz, mind te mind a te házad népe.” A háznép hitre jutása nem közvetlen eredménye a megtérésnek, hanem közvetett következmény. Követték a jó példát, látva a megtérés gyümölcseit. A megtérés egyik eredménye egy olyan megváltozott élet, ami hatással van a környezetére. Isten a jelenlétét ígéri a megtérőknek: „Térjetek vissza, és ő is visszatér.” Isten jelenléte az igazi áldás.

Fűrészes-Szálasi Roland

Új hozzászólás

Nem vagyok robot!
9 + 0 =
A fenti művelet eredményét kell beírni. Például 1+3 esetén 4-et.

 Napi áhítat

Igehely: Mk 1:6–8 „János teveszőr ruhába volt öltözve, derekán bőrövet viselt, sáskát evett és vadmézet. Ezt hirdette: «Utánam jön az, aki erősebb nálam, és én arra sem vagyok méltó, hogy lehajolva saruja szíját megoldjam. Én vízzel kereszteltelek meg titeket, ő pedig Szentlélekkel fog megkeresztelni.»”

Malakiás próféta szolgálata után négyszáz évig hosszú csend következett. Nem volt kijelentés. Az emberekben felfokozott várakozás volt a Messiás után. Óriási terheket viseltek lelkileg és fizikailag is a megszálló római légiók miatt. Sajnos, a vallási vezetők sem enyhítettek ezeken. Az emberekre elhordozhatatlan rituális terheket róttak, amelyekért ők az ujjukat sem mozdították (Mt 23:4). Ekkor jött János, aki egyszerű ember, mégis Istentől kiválasztott eszköz volt arra, hogy nyilvánosan hirdesse a Szabadító eljövetelét.